TOPTAN SU ARITMA

Şu lahza de milyonlarca insanın kez krizi ile boğuşması ve gelecekte civar görülen kez krizi durumları, bu görkemli çalışma sayesinde akıbet bulabilir. Bildiğiniz gibi gezegenimizin yaklaşık 4’te 3’ü tuzlu sularla kaplı ve bu suları içme suyu olarak kullanmamız imkansız. En azından müşterek fazla çalışmanın ardından duyulan bu ümit donör gelişmeye derecesinde hakeza düşünülüyordu.
Üzerinde çalışılmaya bitmeme teknoloji ya da asıl adıyla “grafen oksit eleği”, tuzların filtrelenmesinde olabildiğince tesirli olabilir. renksiz lahza mevcut olan tuzdan arındırma sistemlerinde test edilmesine ise başlandı bile.

Endüstriyel ölçekte grafen maddesine dayalı bariyerler üretmek daha geçmiş zaman olabildiğince yüküm görünüyordu. Çalışmanın sonuçlarını Nature Nanotechnology dergisine raporlayan Dr. Rahul Nair liderliğindeki Manchester Üniversitesinde vazifeli bilim insanları, grafen oksit adı verilen bir kez kimyevi türev kullanarak teknolojiyi kesinlikle hayata geçirebileceklerini anlattı.2004te Manchester Üniversitesi aracılığıyla yönetilen birleşik ekip türünden izole edilen grafen, müseddes ancak kafeste düzenlenmiş uslu müşterek karbon atomu tabakasını içeriyor. Yani moleküler boyutta bir kez arıtma vasıta olarak kullanılması olabilir oluyor. Olağandışı çekme mukavemeti okunuşu canlılık iletkenliği yüzey derlemek iletebiliyor olması gibi olağanüstü özellikleri, onu gelecekteki uygulamalar uğruna en ümit verici malzemelerden biri olarak gösteriyor. Ancak kimyasal buhar birikimi CVD gibi bulunan yöntemleri kullanarak önemli miktarlarda tek tabakalı grafen üretmek olabildiğince yüküm ve fazla pahalı sadece yöntem. su arıtma cihazı

Öte yandan Dr. Nair, "Grafen oksit, yakın gelecekte laboratuvardaki görgüsüz paslanma işlemleriyle üretilebilir" diyerek, bu işlemlerin gitgide emeksiz müşterek eritme alcağını belirtti. su arıtma

"Bir birleşik yahut çözelti olarak toptan su arıtma sadece substrat veya gözenekli gereç üzerine yapıştırabiliriz, ardından benzer elek işlevi görmesi düşüncesince olarak tabakayı yüzey şeklinde kullanabiliriz. Ölçeklenebilirlik okunuşu malzemenin maliyeti açısından grafen oksit, sessiz tabakalı grafene nazaran gizil sadece avantaja sahiptir."

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “TOPTAN SU ARITMA”

Leave a Reply

Gravatar